3CX, kendi sertifikası olmayan şirketlere yönelik olarak, ücretsiz olarak yenilenebilen güvenlik sertifikası sağlamak için Lets (letsencrypt.org) ile birlikte çalıştı.  Ayrıca bu, şirketler için sertifikaların yıllık yenileme maliyetlerinin de önüne geçer. Sertifikalar 3CX üzerinden üretilip yönetilecek ve yenilenecektir. Ayrıca kendi DNS ve kendi sertifikalarınızı kullanmak da mümkün olacaktır.


  3CX Telefon Sistemi v15, IIS yerine daha az bellek ve CPU kullanan NGIX web server üzerine kurulu olacak ve tamamı ile yeniden tasarlanmış bir yönetim konsoluna sahip.


  Office 365, Google Rehber, Microsoft Dynamics, Exact, Sugarcrm, Salesforce, act!, Zendesk ve Freshdesk CRM uygulamalarına daha kolay entegrasyon sağlayabilecek script yapısı sunulmaktadır. Yakında bu CRM uygulamalarına yenileri de eklenecektir.


  En ilginç olan özellik ise $100 altında kendi Windows lisansı ile satılan SSD'li, fansız mini-PC ler için optimize edilmiş olması. Bu şekilde 32 aynı anda görüşme kapasitesine kadar, sunucu donanımı olmayan küçük ofisler için çok uygundur. 


  3CX provision server ile dünya üzerinde herhangi bir yerdeki yeni bir telefonu sisteme tanıtabileceksiniz. Bunun için tek yapılması gereken telefonun MAC adresini yönetim konsoluna girmek ve telefonu takmak.


3CX v15 Free Edition


  v15 de ayrıca, 1 yıl ücretsiz maintenance ile 8 aynı anda konuşma (8 SC)  lisansı, ücretsiz 5 katılımcılı web konferans (Webmeeting) ve 1 SIP trunk/Gateway destekli ücretsiz sürüm kullanma olanağınız olacaktır. Bu da çok daha zengin özellik ve  güncelleme desteğine sahip ücretli ticari sürüme daha sonra geçecek küçük ofisler için idealdir.

3CX v15 LANSMANI

06.07.2016


3CX v15 Telefon Sistemi'nin tanıtımı 6 Temmuz günü 3CX tarafından canlı yayın etkinliği ile gerçekleştirildi.
Etkinlik sırasında, 3CX v15 in eski sürüme ek olarak getirdiği yeni özellikler soru ve cevaplarla açıklandı.


3CX v15 indir